کثیف ترین و آلوده ترین وسایل محل کار

وسایل آلوده در محل کار

بسیاری از افراد هر روز بیشتر ساعت خود را در محل کار و پشت میز می گذرانند و حتی صبحانه و ناهار را در محیط کار میل می کنند، به دلیل استفاده عمومی از بسیاری وسایل در اداره ها و شرکت ها و نبود بهداشت کافی، میکروب و آلودگی فرصت مناسبی برای رشد و تکثیر پیدا کرده و بلافاصله در اثر تماس با این ابزارها، میکروب ها به بدن شما منتقل شده و گرفتار بیماری می شوید. در این گزارش با کثیف ترین وسایل محل کار خود آشنا شده و در حین استفاده آن ها مسائل بهداشتی را بیشتر رعایت کرده و از سلامتی خود محافظت کنید.

 

مایکروویو بندرگاه باکتری ها 

این وسیله که اغلب افراد برای گرم کردن غذا و نبود وقت کافی از آن استفاده می کنند، می تواند تا ۳۰ بار در روز مورد استفاده قرار گرفته و بندرگاهی برای انواع باکتری ها باشد.

 

آب سردکن ها، پناهگاه میلیون ها میکروب وحشتناک 

بیشتر افراد حداقل روزی ۲ بار برای رفع تشنگی در محل کار سراغ آب سردکن ها می روند و بر اساس بررسی های بهداشتی دیده شده که ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار جرم به ازای هر اینچ مربع روی یک شیر آب وجود دارد.

 

صابون هایی که خود میکروب مدفوع دارند 

استفاده از سرویس بهداشتی و شستن دست ها با صابون عاملی جهت انتقال میکروب و بیماری در محیط کار شناخته شده و بر اساس گزارش ها و بررسی های بهداشتی مشاهده شده که یک چهارم مخزن های صابون در اداره ها آلوده به باکتری مدفوع هستند.


یخچال ها لانه مخفی باکتری ها 

بسیاری از افراد میان وعده، میوه و غذاهای خود را به دلیل جلوگیری از فاسد شدن هر صبح که وارد محل کار می شوند در یخچال می گذارند، کارشناسان بهداشت در بررسی های خود دریافتند که یک یخچال ۷۸۵۰ واحد باکتری در هر سانتی متر مربع دارد.

 

میکروب های میزکار ۴۰۰ برابر سرویس بهداشتی 

یکی از وسایلی که همه افراد در بیشتر ساعت های روز از آن استفاده می کنند، میز کار است به همین دلیل این وسیله محل تجمع انواع میکروب ها بوده و پناهگاه بیش از ۱۰ میلیون باکتری و به عبارتی ۴۰۰ برابر بیشتر از یک توالت فرنگی میکروب بر روی آن وجود دارد.

Tags: No tags

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of