۶ روش باز کردن لوله های حمام

۶-رفع گرفتگی لوله حمام با نمک و سرکه 

استفاده از ترکیبات نمک و سرکه برای رفع گرفتگی لوله حمام روشی در دسترس و کم خطر است. در این روش محلول تهیه شده از این دو ماده را در لوله حمام ریخته و به مدت چند دقیقه صبر کنید. سپس مقداری آب را در لوله باز شده برای پاک سازی بریزید.

۷-رفع گرفتگی لوله حمام با آب جوشیده

یکی از روش‌های تاثیرگذار و کاربردی برای باز کردن لوله حمام ریختن آب داغ و جوشیده در مسیر ورودی آب است. این ایده ساده تا حدودی در رفع گرفتگی لوله حمام در مواقع جرئی کاربرد دارد. پس از تکرار چندین باره این روش محل گرفتگی را بطور کامل با آب بشویید.

 

۸-باز کردن لوله حمام با جوهر نمک

بیشتر افراد استفاده از محلول جوهر نمک را ایده‌ای عالی برای رفع گرفتگی لوله حمام دانسته‌اند. استفاده از این ماده از روش خاصی برخوردار بوده و باید در هنگام ریختن آن جانب احتیاط را بطور کامل رعایت کنید.

۴/۳ سطل آب را با سه فنجان جوهر نمک ترکیب کرده و پس از مشاهده جوش خوردن محلول آن را درون لوله حمام بریزید. پس از گذشت ۲۰ الی ۳۰ دقیقه مسیر پاکسازی شده با جوهر نمک را با داغ بشویید.

 

۹-باز کردن لوله حمام با مواد شوینده ظروف

مایع ظرفشویی از دیگر مواد در دسترس بوده که برای رفع گرفتگی لوله حمام تاثیرگذار است. یک چهارم مایع ظرفشویی را در یک کاسه آب ریخته و این محلول را بجوشانید. سپس این ماده را در مسیر گرفتگی لوله بریزید. این روش برای باز کردن لوله حمام کاربردی و بی خطر است.

۱۰-رفع گرفتگی لوله حمام با نمک و جوش شیرین 

محلول حاوی نمک و جوش شیرین یکی از بازکننده‌های قوی لوله با ترکیبات کاملا خانگی است. در این روش ۱/۲ فنجان نمک را با نصف فنجان جوش شیرین ترکیب کنید. محلول آماده شده را در داخل فاضلاب مسدود شده بریزید اجازه دهید ده تا بیست دقیقه بماند سپس آب جوش روی آن بریزید.

 

۱۱-رفع گرفتگی لوله حمام با جوش شیرین و سرکه

جوش شیرین و سرکه دو ترکیب بسیار قوی و موثر برای رفع آلودگی و گرفتگی مسیر لوله‌های فاضلاب خصوصا در سینک ظرفشویی و حمام است. محلول تهیه شده از این دو ماده را در دو سری با فواصل زمانی ۴۵ الی ۶۰ دقیقه برای بازکردن چاه حمام و لوله‌های منتهی به آن بریزید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of