تعمیر کتری برقی و چای ساز

چرا کتری برقی و چای ساز؟

بد نیست پیش از پرداختن به مشکلات چای ساز و تعمیر کتری برقی و چای ساز، کمی به خود این وسایل و مزایای آنها بپردازیم. برخی معتقدند هیچ چیز مانند سماور، قوری یا کتری‌های قدیمی حس خوب چای بعد از ظهر و عصرانه را زنده نمی‌کند. اما چه چیزی تا این حد باعث محبوبیت کتری برقی و چای ساز و رواج آنها در خانه‌ها شده است؟

یکی از مهمترین مزایای انواع مدل‌های کتری برقی و چای ساز، راحتی در استفاده و سرعت بالای آنها در به جوش آوردن آب است. با بیشتر شدن مشغله‌های روزانه و کمبود وقت، این ویژگی به مذاق بسیاری خوش آمده و کتری برقی و چای ساز را به انتخاب اول آنها برای آماده کردن نوشیدنی‌های گرم تبدیل کرده است.

علاوه بر جوشاندن آب در کوتاه‌ترین زمان ممکن، مزایایی مانند امنیت بالاتر، بی سر و صدا بودن، قابلیت تنظیم دما و…، همه از جمله مواردی هستند که انواع کتری برقی و چای ساز را در خانه‌ها محبوب کرده است. و مشخصا افزایش استفاده از این مسایل، نیاز به تعمیر کتری برقی و چای ساز و خدمات آن را نیز افزایش داده است.

مشکلات رایج و تعمیر کتری برقی و چای ساز

در این قسمت به رایج‌ترین مواردی می‌پردازیم که توجه به عیب‌یابی و تعمیر کتری برقی و چای ساز را ضروری می‌سازند. این مطلب را تا انتها مطالعه کنید تا با علت مشکلات کتری برقی و چای ساز خود آشنا شوید.

 

۱٫ مشکلات چای ساز و روشن نشدن آن

یکی از موارد اولیه در مشکلات چای ساز و ساده‌ترین ایرادی که زمان استفاده از کتری برقی و چای ساز خود ممکن است با آن روبه‌رو شوید، روشن نشدن آن است. اگر دستگاه شما روشن نمی‌شود، به احتمال زیاد دکمه روشن کردن کتری برقی و چای ساز یا یکی از سیم‌های اصلی آن قطع شده است.

البته دلایل دیگری هم ممکن است دلیل روشن نشدن کتری برقی و چای ساز شما نیز باشد؛ برای مثال خراب شدن برد الکتریکی دستگاه، یا قطعه ای دیگر که به نحوی می‌تواند روشن شدن دستگاه را مختل کند. با کمی جستجو در مطالب آموزش تعمیر چای ساز و طریقه تعمیر کتری برقی یا تعمیر چای ساز لمسی می‌توانید نحوه رفع این مشکل را بیابید. اگر تخصص لازم را ندارید، حتما از یک فرد ماهر و با تجربه کمک بگیرید.

 

۲٫ داغ نشدن کتری برقی و چای ساز

گاهی مشکلات چای ساز و کتری برقی شما در روشن نشدن آن خلاصه نمی­‌شود. گاهی دستگاه شما روشن می‌شود، اما آب داغ نمی‌شود (با وجود روشن بودن چراغ آن). علت این مسئله مشکلات المنت چای ساز برقی یا کتری برقی شماست. کار المنت چای ساز برقی تبدیل برق یا جریان الکتریکی به گرماست. تعمیر کتری برقی و چای ساز در صورت بروز این مسئله معمولا با تعویض یا تعمیر المنت چای ساز برقی به سادگی رفع خواهد شد.

۳٫ خاموش نشدن کتری برقی پس از جوش آمدن آب

یکی دیگر از مشکلات چای ساز و کتری برقی، خاموش نشدن دستگاه پس از جوش آمدن آب است. علت اصلی این مشکل اشکال در سنسور دمای دستگاه و معیوب شدن آن است. همان‌طور که از نام این قطعه می‌توانید حدس بزنید، کار آن تشخیص دمایی خاص و خاموش کردن کتری برقی و چای ساز است. اگر خودتان قصد تعمیر کتری چای ساز تفال یا تعمیر چای ساز لمسی‌تان (یا سایر مدل‌ها) را داشته باشید، با مطالعه طریقه تعمیر کتری برقی یا آموزش تعمیر چای ساز، روش رفع این مشکل را خواهید دید.

 

۴٫ خاموش شدن چای ساز پیش از جوش آمدن آب

این ایراد شاید یکی از آزاردهنده‌ترین و عجیب‌ترین مشکلات چای سازها باشد. طریقه تعمیر کتری برقی، تعمیر چای ساز لمسی، تعمیر کتری چای ساز تفال و… در این شرایط می‌تواند مراحل متفاوتی داشته باشد؛ چرا که عوامل متفاوتی می‌تواند این مشکل را به‌وجود آورد. از جمله این موارد می‌توان به خراب شدن سنسور دمای کتری برقی یا مشکل در عملکرد آن اشاره کرد.

یکی دیگر از دلایل این مشکل جمع شدن رسوب فراوان روی المنت چای ساز برقی و چای ساز شماست. در این حالت به جای بررسی دقیق فایل‌های آموزش تعمیر چای ساز، طریقه تعمیر کتری برقی و آموزش تعمیر چای ساز فلر، تنها کافیست کتری برقی خود را رسوب زدایی کنید. ساده‌ترین روش‌های این کار را می‌توانید در مطلب “ترفندهای رفع رسوب کتری و سماور” ما مطالعه کنید.

 

۵٫ رسوبات بیش از حد و تکه های سفید در کتری برقی

این مورد شاید از مشکلات چای ساز نباشد و جای خاصی را در آموزش تعمیر چای ساز، تعمیر چای ساز لمسی و طریقه تعمیر کتری برقی نداشته باشند؛ اما بسیار رایج بوده و موجب نگرانی صاحبان این دستگاه‌ها می‌شود.

از دلایل بروز این مشکل می‌توان به املاح بالای آب مورد استفاده اشاره کرد. شما می‌توانید با ترفندهای خانگی یا رسوب‌زداهای شامل جوهرلیمو برای رفع این مشکل استفاده کنید.

 

۶٫ خرابی دکمه‌ها

خرابی دکمه‌ها نیز می‌توانند یکی از مشکلات چای سازها و کتری‌های برقی باشد. این مشکل می‌تواند به دلیل گرم شدن بیش از حد دستگاه و نشت بخار آب در مدار آن به وجود بیاید. مراحل و طریقه تعمیر کتری برقی و تعمیر چای ساز شامل بررسی اتصالات و کلیدهاست.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of