توصیه های بسته بندی اثاثیه برای اسباب کشی

توصیه های کار راه انداز برای بسته بندی اثاثیه

• همه چیز را بریزید دور

بله ما خودمان هم شوکه شدیم این را که شنیدیم. البته همه چیز همه چیز هم که نه. فقط چیزهای ضروری و آنهایی که در یک سال گذشته دستتان به آن ها نخورده است. هر چه وسایلی که باید بسته بندی کنید و بار کنید و ببرید آن سر شهر همان طرف هم کار کمتری در خالی کردن و بازکردن و چیدن دارید. مدیر یکی از شرکت های باربری می گفت از مدت ها قبل از اسباب کشی، همان وقت هایی که می دانید مثلا یک ماه دیگر باید جا به جا شوید، شروع کنید به دورریختن و سبک کردن بار. بی رحم باشید. دلتان بیاید. آن کتی که خیلی هم بانمک است اما یکسال است که نپوشیدید، اگر سالم است بذل و بخشش کنید. اولین قهوه ساز یا کتری که خریدید و نوستالژیکتان سرش بالا می زند اما حالا یک زنگ بانمکی زده که بیا و ببین، بندازش دور. 

• همه چیز را دسته بندی و طبقه بندی کنید

همه چیز را طبقه بندی کنید، بر اساس ماهیت خودشان نه بر اساس اتاق و محل شان. ننشینید یک روز کامل همه اتاق خواب را تمیز کنید و وسایلش را دسته بندی کنید. مثلا در مورد لباس ها همه لباس ها را یک جا جمع کنید. رخت چرک ها، کشوها، کمدها و ته چمدان و همه لباس ها هر جایی که هستند را یک جا کنید. همین کار را با چیزهای دیگر هم بکنید با کتاب ها، کفش ها همه چی.

• با یکی از خیریه ها برای یک روز قراربگذارید

بسیاری از خیریه ها هستند که اگر بدانند شما چیزی برای هدیه کردن دارید مثلا می خواهید مقداری لباس به شان ببخشید کسی را می فرستند برای بردن هدایای تان. حالا حساس نباشید اگر نشد خودتان روزی را تعیین کنید و همه چیز را بار کنید و ببرید. اما به آن قرار با خودتان پایبند باشید. با این کار هم بخشی از وسایل از جلوی چشم تان دور شده و از بار استرس شما کاسته شده هم تکلیف تان با فضای محدود خانه روشن می شود.

• فروختنی ها را زودتر کنار بگذارید

احتمالا برای همه پیش آمده که چیزی دارند که دیگر نمی خواهند اما خب بدشان نمی آید یک پولی ازش دربیاید لااقل به اندازه ی پیتزای روز اسباب کشی. آن چیزهای فروختنی را از قبل بگذارید کنار، تمیزکنید، اگر می خواهید در وب سایت ها بفروشیدشان عکس شان را بگیرید. خلاصه اینکه این کار را نگذارید برای روز بسته بندی اسباب و اثاثیه.

• پیداکردن اتوبار مناسب

از هفته ها قبل از روز اسباب کشی شروع کنید به تحقیق و قیمت گرفتن از باربری ها. یک جایی مثل سنجاق خوبیش این است که شما می توانید اتوبارها را با هم مقایسه کنید. اگر شرایط ویژه ای دارید باهاش مطرح کنید و همه این کارها را یک جا در یک نوبت انجام دهید.

• از مدتی قبل تر دنبال کارتن خالی باشید

این توصیه می تواند به کم هزینه تر شدن اسباب کشی و جابجایی شما بیانجامد البته به شرطی که زودتر به فکر باشید و به بقالی و میوه فروشی محل سپرده باشید تا جعبه های خالی را برای شما کنار بگذارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of