خانه تمیز فقط در ۳۰ دقیقه

 

صبح روز تعطیل پس از گذاشتن گوشی تلفن و دریافت خبر ورود مهمان هایی كه ساعاتی دیگر از راه می رسند فكر و ذهنتان درگیر همه چیز و همه جا می شود: چه بپزم، چه بخرم، چه كنم. اتاق پذیرایی به هم ریخته، سینك ظرفشویی پر از ظرف صبحانه، اتاق خواب نامرتب، سرویس های نه چندان تمیز همه و همه در ذهنت می چرخند، سر جایتان نشسته اید ولی سرتان از این همه كار نكرده به دوران می افتد چطور به همه كارها برسید

اگر بگویم كه فقط ظرف ۳۰ دقیقه می توانید خانه ای مرتب داشته باشید لابد باور نمی كنید، این كار، آن طور هم كه فكر می كنید سخت نیست، فقط كافی است به چند راهكار توجه كنید.

۳ گام اصلی داشتن خانه ای مرتب عبارتند از: حذف كردن، سازماندهی، پنهان كردن!

اول از اتاق خواب شروع كنید، روتختی را سریع مرتب كنید. اگر صندوق یا كشو در این اتاق دارید، هر آنچه كه كف اتاق یا هر جای دیگر به چشم می خورد به سرعت داخل كشوها یا صندوق بگذارید و در آن را ببندید. حالااین اتاق مرتب است. به سراغ كارهای دیگر برویم.

حذف كردن

روزنامه های تاریخ گذشته، جعبه های مقوایی، باقیمانده غذا و ظرف های آن، قوطی كنسرو و چیزهایی كه به نظرتان به درد نگهداری نمی خورد را داخل یك كیسه زباله بزرگ بریزید و روی تراس یا داخل كابینت زیر ظرفشویی، دور از چشم مهمان ها قرار دهید.

پاك كردن

آینه دستشویی، میز ناهارخوری، میز قهوه و پیشخوان آشپزخانه از نقاطی هستند كه در بدو ورود، تمیزی آن چشم نواز است و كثیفی آن هم سریع به چشم می آید. به سرعت دست به كار شوید و روی آنها را پاك كنید. اگر وقت داشتید با جاروی دستی و یا برقی بعضی نقاط را تمیز كنید.

مرتب كردن

بایستید! نگاهی دقیق به كل فضای پذیرایی بیندازید، جاهایی را كه باید مرتب شوند را به خاطر بسپارید، كوسن ها و رومبلی را مرتب كنید، اگر روزنامه جدید دارید داخل جا روزنامه ای بگذارید.

پنهان كردن

مخفی كردن چیزهایی كه واقعاً ضروری نیست مثل جعبه وسایل خرت و پرت هایی كه گاهی سراغشان می روید و كیف های سفری كه قبل از سفر به كارتان نمی آید را داخل صندوقخانه یا انباری بگذارید و تا خروج كامل مهمان ها به سراغشان نروید.

روشن كردن شمع

چند عدد شمع معطر روشن، فضای خانه شما را عطرآگین می كند. موقع خرید این شمع ها دقت كنید اسانس ملایم داشته باشند زیرا اسانس های قوی ایجاد دلزدگی می كند. خسته شدید! درست ۳۰ دقیقه! حالابا خیال راحت می توانید به بقیه كارها برسید و نگران ورود مهمان هایتان نباشید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of