راهنمای خرید ظروف مسافرتی

راهنمای خرید ظروف مسافرتی
مسافرت یکی از روش های تخلیه استرس های ناشی از زندگی در جامعه شلوغ و صنعتی امروزی است. سفر کردن، خود نیز از دردسر های به خصوصی برخوردار است. برای سفر و تفریح کردن نیاز به ابزاری است که بتوانیم به راحتی به سفر خود بپردازیم. یکی از ابزارهای مورد نیاز در سفر بشقاب و قاشق می باشد. ست ظروف مسافرتی بهترین ابزاری است که می توان از آن استفاده کنیم. ست ظروف مسافرتی در جعبه ای از جنس پلاستیک با کیفیت و محکم قرار دارد.

ظروف مسافرتی پلاستیکی به دلایل مختلف از محبوبیت تقریبا بالایی برخوردارند. مواردی مثل سبک و نشکن بودن، عایق حرارتی و الکتریکی خوب بودن، نفوذ نکردن قارچ و کپک درونشان، ارزان و مقرون به صرفه بودن و تنوع طرح و رنگ هایشان باعث شده در همه خانه ها پیدا شوند.

امروزه ظروف مسافرتی با طرح ها و كارايی ‌های بسيار متنوع در بازار موجودند و طرفداران زيادی هم دارند.

انواع و اقسام مختلفی ظروف مسافرتی موجود هستند؛ جنس های پلاستيكی ايرانی و خارجی با برندهای مختلف و البته گاه پلاستيكی های بی ‌نام و نشان و ارزان قيمت.

از بی ‌نام و نشان ها كه بگذريم، برندهای داخلی معتبر زيادی دست به كار توليد ظروف مسافرتی پلاستيكی با كيفيت خوب و طرح و رنگ های متنوع و شاد شده اند. بعضی از آنها از ظروف زيبا و كاربردی و بهداشتی توليد می ‌كنند كه حتی ضمانت ‌نامه های چند‌ ساله دارند.

ظروف مسافرتی مثل قمقمه، ليوان های سفری و ست ظروف مسافرتی می ‌شوند. ست ظروف مسافرتی معمولا شامل بشقاب، پیش دستی، كاسه، قاشق، چنگال، كارد، ليوان، رنده و ظروف در‌دار برای نگهداری مواد غذايی می ‌شود و در انواع ۴، ۶و ۸ نفره توليد می‌شود.

نكاتی هنگام خريد و نگهداری ظروف مسافرتی

موقع خريد ظروف مسافرتی و ظروف پلاستيكی و زمان استفاده بهتر است نكات زير را در نظر داشته باشيد:

فقط ظروف مسافرتی استانداردی را بخريد كه نام و نشان تجاری معتبر و علامت استاندارد دارند. در كف يا بدنه ظروف بايد عنوان شركت توليد‌كننده وجود داشته باشد. هرگز به سراغ پلاستيک ‌های بی نام و نشان ارزان قيمت نرويد كه نه كيفيت مناسبی دارند و نه از نظر بهداشتی تأييد شده هستند.

بو کنید

برای این که ظروف مسافرتی با پلاستیک نو و با کیفیتی داشته باشید بهتر است قبل از خرید، آن را بو کنید. اگر بوی بدی داشت، بدانید در ساختار آن پلاستیک کهنه استفاده شده است. استفاده از ظروفی که با این پلاستیک ساخته شده اند هم برای سلامتی مضر است و هم معمولا از کیفیت خوبی برخوردار نیستند.

نکاتی برای خرید ظروف مسافرتی,ظروف مسافرتی
ظروف مسافرتی و ظروف پلاستيكی باید كاملا صاف و صيقلی و شفاف باشند

ضخیم و مات

موقع خريد دقت كنيد كه ظروف مسافرتی و ظروف پلاستيكی كاملا صاف و صيقلی و شفاف باشند و هيچ ناخالصی يا تكه ‌های اضافه ‌ای در گوشه و كنارشان به چشم نخورد يا كدر و مات نباشند. اين يكی از موارد نشان ‌دهنده كيفيت و سلامت ظروف است.

حتما دقت كنيد كه ظروف هيچ‌گونه شكاف، ترك يا خراشي روي بدنه خود نداشته باشند. چون محل تجمع ميكروب ها خواهند بود.

كيفيت و نوع ماده استفاده شده در ظروف پلاستيكی، دما و نوع ماده غذايی و زمان تماس ماده غذايی با ظرف از مواردی است كه بايد موقع استفاده از ظروف پلاستيكی مورد توجه قرار داد.

ظروف مسافرتی و ظروف پلاستیکی که خیلی نازک است و داخل آن رگه های مختلف به چشم می خورد، اصلا مناسب نیستند مخصوصا برای جهیزیه عروس خانم ها. در انتخاب ظروف دقت کنید که حتما از پلاستیک ضخیم ساخته شده باشند. پلاستیکی یک دست و محکم که می شود سال ها از آن استفاده کرد و مطمئن بود که مشکلی پیش نخواهد آمد.

ظروفی را انتخاب كنيد كه قابليت انعطاف ‌پذيری مناسبی داشته باشند و زيادی خشک و سفت نباشند، چون در اثر استفاده، فرم اصلی خود را حفظ خواهند كرد.

هنگام شستن ظروف مسافرتی سعی كنيد از ابزار شست‌وشوی زبر كه باعث خط انداختن روی سطح آنها می ‌شود خودداری كنيد. همچنين برای طول عمر بيشتر و سلامت ظروف، از مواد شوينده خيلی قوی برای شست‌وشو استفاده نكنيد.

اگر ظروف مسافرتی یا ظروف پلاستيكی دچار خراش و شكستگی شدند بهتر است ديگر برای مواد غذايی از آنها استفاده نكنيد چون محل تجمع انواع ميكروب و باكتری خواهند شد. اگر هم ظروف در اثر استفاده يا حرارت يا تغيير دما، تغيير شكل يا رنگ دادند باز هم بايد آنها را دور انداخت چون مواد شيميايی آزاد می ‌كنند كه می ‌توانند سرطان زا باشند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of