روش های تمیز کردن نقره

نقره جات خود را به صورت مداوم پس از استفاده بشویید.

نقره اگر به صورت مرتب مورد استفاده قرار بگیرد به ندرت کدر می شود. اما پیش از کدر شدن یا هنگام از دست دادن درخشندگی، کافی است آن را به سادگی با آب ولرم و یک پاک کننده ملایم و آری از فسفات بشویید. مطمئن شوید که پاک کننده شما حاوی عصاره لیمو نباشد چرا که لیمو باعث ایجاد لک روی سطح نقره می شود.

 

بهتر است که ظروف نقره خود را جداگانه بشویید زیرا دیگر ظروف فلزی، لوازم آشپزخانه و سینک فلزی می توانند در تماس با نقره به جلای آن آسیب بزنند.

 

هنگام شستشوی نقره جات از دستکش های پلاستیکی استفاده نکنید چرا که می تواند باعث اکسیده شدن سطح نقره شود. بهتر است از یک پارچه نرم برای شستشو و از یک پارچه حوله ای لطیف برای خشک کردن استفاده کنید.

 

برای شستشوی نقره به هیچ وجه از ماشین ظرفشویی استفاده نکنید.

دمای بالا و شستشوی خشن ممکن است به رنگ و لعاب نقره صدمه وارد کند، مخصوصا نقره جاتی که برجستگی های ظریف و متعددی روی سطح خود دارند. تمیز کردن نقره را همیشه با دست انجام دهید.

 

خمیر دندان تمیز کننده ای برای ظروف نقره

خمیردندان اثر اعجاب انگیزی در تمیز کردن نقره جات دارد. حتی اگر این نقره جات قدیمی و با لکه های سمج باشند. از خمیردندان های سفید استفاده کنید از خمیردندان های ژله ای یا ۲ رنگ استفاده نکنید.

 

با یک پارچه نرم خمیردندان را به آرامی روی نقره مالش دهید، هنگامی که لکه ها برداشته شد آن را با آب بشویید و با حوله خشک کنید مطمئن شوید که کاملا خشک شده است.

 

سرکه برای تمیز کردن زیورآلات نقره

یک دوم فنجان سرکه سفید و دو قاشق غذاخوری جوش شیرین را با هم مخلوط کنید و نقره های خود را به مدت ۲ تا ۳ ساعت، در محلول قرار دهید آن ها را با آب سرد شست و شو دهید و به طور کامل خشک کنید تا نقره جات شما بدرخشند.

 

با ملایمت و با استفاده از یک تکه پارچه نخی، دوباره درخشندگی مورد نظر را به سطح بی روح نقره برگردانید.

 

شستشوی زیورآلات نقره با محلول جوش شیرین و نمک و سرکه

یک کاسه را با فویل آلومینیومی بپوشانید، بطوری که تمام سطح داخل آن را پر کند. یک قاشق غذاخوری جوش شیرین، یک قاشق غذاخوری نمک و نصف لیوان سرکه سفید را داخل آن بریزید سپس آنها را مخلوط کنید. آب در حال جوش را به آن اضافه کنید.

 

نقره را به مدت چند دقیقه داخل کاسه قرار بدهید. بعد از گذشت چند دقیقه نقره را بیرون آورده و آن را با یک دستمال کاملا برق بیندازید.

تمیز کردن نقره

ژل ضدعفونی کننده دست برای تمیز کردن نقره

ژل آنتی باکتریال ضدعفونی کننده دست جلا دهنده بسیارخوب برای نقره است. برای تمیز کردن نقره های سیاه روی پارچه نرمی چند قطره از این ژل را بریزید و نقره را با آن تمیز کنید.

براق کردن نقره با شیشه پاک کن

روی یک پارچه یا یک مسواک شیشه پاک کن اسپری کنید تا نقره جات شما مانند روز اول براق شود.

 

شستشوی نقره با پودر ماشین لباسشویی

درون یک کاسه متوسط را فویل آلومینیوم بیندازید و آن را با آب جوش پر کنید سپس یک قاشق غذاخوری پودر ماشین لباسشویی را درون آب بریزید و حل کنید و انگشتر نقره خود را یک دقیقه در آن بیندازید تا سفید شود، بعد انگشتر خود را بشویید و خشک نمایید.

 

تمیز کردن نقره با محلول آبلیمو و نمک

نقره جات خود را یک شب در مخلوطی از یک قاشق غذاخوری لیمو، نصف فنجان آب و نصف فنجان شیر خشک بیاندازید و ببینید که چگونه برق خواهند زد و درخشان می شوند.

 

نکاتی برای تمیز کردن ظروف و وسایل نقره

مطمئن شوید که پاک کننده شما حاوی عصاره لیمو نباشد چرا که لیمو باعث ایجاد لک روی سطح نقره می شود.

 

بهتر است که ظروف نقره خود را جداگانه بشویید چرا که دیگر ظروف فلزی، لوازم آشپزخانه و سینک فلزی می توانند در تماس با نقره به جلای آن آسیب بزنند.

 

هنگام شستشوی نقره جات از دستکش های پلاستیکی استفاده نکنید چرا که می تواند باعث اکسیده شدن سطح نقره شود. بهتر است از یک پارچه نرم برای شستشو و از یک پارچه حوله ای لطیف برای خشک کردن استفاده کنید.

 

به آرامی و با یک پارچه نخی، دوباره درخشندگی مورد نظر را به سطح بی روح نقره برگردانید. 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of