علت زرد شدن کابینت سفید چیست؟

دلایل تغییر رنگ کابینت های گلاس

 یکی از دلایل اصلی تغییر رنگ کابینت هایگلاس تابش مستقیم نور است. تابش نور مستقیم بر کابینت های سفید، سبب زرد شدن و کابینت ها رنگی، سبب رنگ پریدگی آن ها خواهد شد. بنابراین برای جلوگیری از تابش مستقیم نور کافیست در محیط آشپزخانه خود از پرده ها نازک استفاده نمایید تا هم از نور برای روشنایی محیط استفاده کنید و هم از زرد شدن و تغییر رنگ کابینت های گلاس رنگی خود جلوگیری کنید.

 گرما و حرارت آشپزخانه، سبب زرد شدن کابینت هایگلاس می شود.

عمده ترین دلیل زرد شدن کابینت هایگلاس، حرارت و گرمای ناشی از گاز است. بیشتر مواقع کابینت هایی که در زیر گاز و اطراف آن هستند و کابینت های اطراف هود، زرد می شوند. بنابراین می توان با اطمینان گفت که یکی از عوامل زرد شدن کابینت های هایگلاس، حرارت ناشی از آشپزی و بخارهای ایجاد شده از آن است. این بخارها به همراه ذرات معلق چربی و  حرارتی که دارند بر روی هایگلاس می نشینند و به مرور زمان، باعث تغییر رنگ و زرد شدن کابینت ها می شوند.

 

روش های از بین بردن زردی کابینت های گلاس

 اولین راه این هست که اصلا آشپزی نکنید! ولی اگر این روش امکان پذیر نیست، ابتدا نقطه ای از کابینتان که زرد شده است را انتخاب کنید و سعی کنید با روش های زیر تمیز کنید. در صورت عدم بهبود، ممکن است رنگ زرد به خورد کابینت رفته و همیشگی شده باشد.

 

 آشپزخانه خود را آماده کنید: زمان تمیز کردن کابینت هایگلاس آشپزخانه خود با توجه به اینکه می خواهید از محلول های ضد عفونی کننده و پاک کننده استفاده کنید بهتر است آنها را از هر نوع مواد غذایی و ظرف و ظروف خالی کنید.

 

 تمیز کردن کلی: به وسیله محلول زیر معجزه پاکیزگی را در کابینت های خود ببینید، ۱/۴ فنجان جوش شیرین، ۴ فنجان سرکه سفید و ۸ فنجان آب گرم را در یک سطل مخلوط کنید. سپس برای پاک کردن درب های کابینت از پارچه یا اسفنج تمیز استفاده کنید. با آب تمیز بشویید و با دستمال خشک کنید.

 

می توانید این محلول را داخل بطری بریزید و بر سطح کابینت ها اسپری کنید و مدت زمانی را صبر کنید و سپس سطح را با یک اسفنج نرم در یک حرکت دایره ای پاک کنید، اسفنج را بشویید، آن را بگیرید و مجدداً کابینت را پاک کنید تا لکه ها از بین بروند. کابینت را با یک حوله نرم یا دستمال خشک کنید.

 

 از بین بردن لکه های زرد سخت: ۱/۲ فنجان جوش شیرین را با ۱/۴ فنجان آب مخلوط کنید تا خمیری بوجو آید. سپس یک مسواک نرم یا برس تمیز را درون خمیر فرو ببرید و جوش شیرین را به مدت ۵ دقیقه روی لکه ها قرار دهید. پس از ۵ دقیقه، جوش شیرین را با یک اسفنج مرطوب پاک کنید و دوباره کابینت های گلاس را با یک حوله نرم یا دستمال خشک کنید.

 

 از بین بردن لکه های روغنی زرد: برای از بین بردن لکه های روغنی زرد کابینت های گلاس یک اسفنج را با آب مرطوب کنید، تمام پنجره های آشپزخانه را باز کنید و اگر پنجره ندارید هواکش آشپزخانه را روشن و یک جفت دستکش لاستیکی بپوشید.

 

مقدار کمی آمونیاک روی اسفنج بریزید، هرگز آمونیاک را با سفید کننده یا سایر پاک کننده ها مخلوط نکنید. از پایین به سمت بالا اسفنج را روی سطح کابینت ها حرکت دهید و به آرامی سعی کنید تا چربی ها را از بین ببرید. اسفنج را بشویید و آب اضافی را بگیرید و در نهایت آمونیاک را از روی کابینت پاک کنید. کابینت را با یک حوله نرم و دستمال خشک کنید.

Tags: No tags

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of