علت زیاد برفک زدن یخچال و راه حل

برفک زدن فریزر در دراز مدت امری طبیعی است اما اگر یخچال شما هر ماه برفک می زند علت می تواند خراب شدن لاستیک های دور در یخچال و فریزر باشد.

برفک زدن فریزر در دراز مدت امری طبیعی است اما اگر یخچال شما هر ماه برفک می زند علت می تواند خراب شدن لاستیک های دور در یخچال و فریزر باشد.

برای رفع این مشکل سالی یک بار سالم بودن این نوارها را کنترل کنید تا در صورت کوچک ترین نشت هوا آنها را تعویض کنید.

 

اگر متوجه ی برفک در فریزر یا یخچال خود شدید سریعا آن را آب کنید و گرنه برفک ضخیم می شود و مصرف انرژی شما بیشتر شده و در نتیجه پول برق شما بیشتر می شود.

 

رفع برفک یخچال به صورت دستی :

در صورت مشاهده برفک های غیر قابل طبیعی در یخچال فریزرتان، یخچال را از برق کشیده و مواد غذایی داخل آن را خالی کنید. حال چندین (۲ -۳) ساعت صبر کرده تا برفک های داخل آن آب شود.

 

نکته:

هرگز برفک ها را با جسمی تیز نخراشید؛ زیرا باعث آسیب رسیدن به دیواره های داخلی یخچال می شود.

 

پیشنهاد:

می توانید برای آب کردن برفک های داخل یخچال از یک پنکه استفاده کنید و آن را مقابل درب یخچال گذاشته تا برفک ها را به مرور آب کند.

 

پس از آب شدن برفک های داخل یخچال آن را با دستمال کاملا خشک کرده و مواد غذایی خود را درون یخچال قرار دهید. پس از گذشت نیم ساعت یخچال را به برق متصل کنید.

جدا کننده متن

اجازه ندهيد برفک يخچال يا فريزر سراسر آن را بگيرد و درصورت بروز برفک هرگز از شی يا جسم تيز و خشن برای از بين بردن برفک ها استفاده نكنيد.

 

نکته:

حتما باید از خشک بودن یخچال فریزر خود اطمینان حاصل کنید؛ زیرا خیس بودن داخل فریزر باعث برفک زدن مجدد آن می شود.

 

طبق تجربیات کارشناسان البرزبان در این قسمت، برای از بین بردن برفک ها لازم نیست یخچال را از پریز بکشید و مواد غذایی را از داخل آن خارج کنید.

 

اگر قصد انجام این روش را دارید باید دکمه دیفراست یخچال فریزر را فشرده تا یخچال به صورت اتوماتیک خاموش شده و آبی که که در اثر ذوب برفک ها ایجاد می شود از طریق لوله به ظرف تبخیر که در بالای کمپرسور تعبیه شده است، وارد می شود و توسط حرارتی که موتور دارد تبخیر می گردد. در پایان دکمه دیفراست به حالت اولیه خود برمی گردد.

 

مزایا: مزایای استفاده از این حالت شامل: خنک کردن موتور یخچال، و کمتر شدن زحمت و دردسر در آب شدن برفک ها می باشد.

 

علت تشکیل برفک در قسمت های مختلف یخچال یا فریزر

بسته به محلی که برفک یخچال صورت می گیرد، راه حل های مختلف ارائه می شود. برای مثال:

 

چنانچه برفک در اطراف درب فریزر باشد، یعنی به صورت کامل بسته نشده است یا مواد غذایی مانع از درست بسته شدن در شدند.

جدا کننده متن

علت برفک یخچال در قسمت اواپراتور

دلایل متعددی برای به وجود آمدن برفک وجود دارد، که از جمله آنها وجود خرابی و اشکال در هیتر، حسگر، فیوز، کنترل، پنل، فیلتر، تایمر و یا حتی موتور است!

هنگام مواجه شدن با مشکلاتی در هیتر شما می توانید اتصالات را از سیم اصلی کنترل کنید در اندازه گیری شما هنگام کنترل بایستی به مقاومت بین ۲۰۰ تا ۳۰۰ برسید.

 

درصورتی که حسگر یا فیوز کارکرد مناسب خود را نداشته باشند یعنی ایرادی در یخچال وجود داشته و برفک یخچال حاکی از آن است مقاومت حسگرها باید حدود ۲۰۰۰ تا ۴۰۰۰ باشد.

تایمر دیفراست در واقع یک مساحت الکتریکی است که هر ۶ تا ۸ ساعت یخچال و فریزر را از نظر برق داشتن کنترل می کند. چنانچه این تایمر معیوب شود دچار مشکل باشد و روی هم جمع شده و سرما یخچال تا حد زیادی کاهش می یابد.

 

علت تشکیل برفک در یخچال های ساید بای ساید

از جمله عواملی که باعث برفک زدن در یخچالهایی مانند یخچال ساید بای ساید شده است می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

چنانچه دستگاه در محیط بسیار بسته و یا گرم نگهداری شود، برفک یخچال بیشتر و در فاصله زمانی کوتاه تر تشکیل می شود.

لازم است فاصله پشت دستگاه تا دیوار حداقل ۲۰ سانتیمتر باشد که تهویه و خنک سازی کمپرسور به شکل صحیح و کامل صورت گیرد.

درب یخچال را بیش از اندازه باز و بسته نکنید. چرا که باعث ورود هوای گرم و محبوس شدن آن در آنجا می شود که این عمل برفک یخچال را تسریع می بخشد.

 

چنانچه یخچال های شما از نسل قدیمی بوده و سیستم دیفراست ندارد باید به صورت منظم در تاریخ های مشخص شده یخچال را خاموش کرد و برفک زدایی کنید.

از سالم بودن و متصل بودن دو شاخه یخچال به پریز مطمئن شویم. این امر شما را در اطمینان حاصل کردن برای تشکیل نشدن برفک در مدت زمان کوتاه کمک می کند.

 

یکی از دیگر دلایلی که ممکن است یخچالهای ساید بای ساید را دچار برفک کند، خرابی در قسمت فن خنک کننده کمپرسور است. برای این کار می توانید به خدماتی که در راستای تعمیر یخچال صورت می گیرد، مراجعه کنید و از ایشان بخواهید آن دستگاه را عیب یابی کنند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of