معاون استاندار فارس: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی در استان پابرجاست

شیراز-ایرنا- جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا اعلام کرد: طرح فاصله‌گذاری اجتماعی که طرح هوشمند مقابله با کروناست و برخی نمودهای آن کنترل ترددها، لغو تجمع‌ها و تعطیلی صنوف غیر ضرور است کماکان با قوت و قاطعیت در استان پابرجاست و تداوم خواهد داشت.

عبدالرضا قاسم پور دوشنبه ۱۸ فروردین ۹۹ در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این طرح هوشمند بر اساس شیوه سابق و همه موارد پیش بینی شده تا ۲۳ فروردین ۹۹ ادامه دارد و به احتمال قوی با هدف حفظ سلامت مردم تا ۳۰ فروردین به همین شکل تداوم پیدا می کند.
وی ادامه داد: تمام مباحث پیش بینی شده در این طرح از جمله کنترل مبادی ورودی شهرها، لغو تجمع ها و مراسم های رسمی و غیررسمی، تعطیلی هتل ها و مراکز اقامتی، گردشگری و تاریخی و صنوف غیرضرور همچنان پابرجاست.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: همچنین همه فروشگاه‌های بزرگ و مشاغل مهم و حساس باید پروتکل‌ها و دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کنند.
جانشین استاندار فارس در ستاد مدیریت بیماری کرونا ادامه داد: تنها صنوفی که اسامی آنها پیش از این نیز اعلام شده و مایحتاج ضروری مردم را تامین می‌کنند همچنان فعالیت خواهند کرد.

وی بیان کرد: احتمال تغییر جزئی در فعالیت یک الی دو صنف حسب ضرورت و نیاز مردم و شرایط زمانی وجود دارد که در این زمینه اطلاع رسانی خواهد شد.

لزوم اجرای دقیق پروتکل های بهداشتی در تمام واحدهای تولیدی و اصناف استان
قاسم پور گفت: به واحدهای تولیدی استان نیز که در ایام نوروز به صورت داوطلبانه فعالیت خود را تعطیل کردند، ابلاغ شده است، اگر می‌خواهند فعالیت خود را از سر بگیرند محدودیتی برای آنان وجود ندارد اما باید حتما به صورت دقیق پروتکل‌های بهداشتی را رعایت و وسایل و لوازم مراقبتی و ایمنی و حفاظتی و بهداشتی را برای کارکنان و کارگران خود فراهم کنند و آموزش های لازم را در این زمینه به آنان ارایه دهند و به طور جد بر اجرای پروتکل ها نظارت داشته باشند.
وی افزود: دستگاه‌های نظارتی نیز نظارت های لازم را انجام می دهند تا پروتکل های بهداشتی در کارخانه ها و واحدهای تولیدی به درستی اجرایی شود.
وی ادامه داد: در بحث اصناف نیز اتاق اصناف، اتحادیه های صنفی،  سازمان صنعت، معدن و تجارت و دانشگاه های علوم پزشکی مکلف شدند نظارت جدی تر و قوی تری را بر رعایت پروتکل های بهداشتی داشته باشند.

دستگاه های اجرایی فارس شرایط را برای حضور کمتر کارکنان فراهم کنند
معاون استاندار فارس درباره نحوه فعالیت دستگاه های اجرایی استان نیز گفت: ستاد ملی بیماری کرونا مصوب کرده است تا ۲۳ فروردین حداکثر یک سوم کارمندان در محل کار حضور داشته باشند و از ۲۳ فروردین به بعد یک سوم به صورت دورکاری یا مرخصی استحقاقی باشند.
قاسم پور افزود: دستگاه های اجرایی استان فارس ضمن رعایت این مصوبه باید شرایطی را فراهم کنند تا برای حفظ سلامت کارکنان و ارباب رجوع، کارکنان حضور کمتری در محل کار داشته باشند و به شکل دورکاری و استفاده از مرخصی استحقاقی فعالیت کنند البته مرخصی استحقاقی جزو مرخصی آنان محسوب نمی شود.
وی ادامه داد: اولویت دستگاه های اجرایی استان برای حضور نیافتن کارکنان در محل کار با افراد مسن و افراد و دارای بیماری زمینه‌ای باشد.

ساعت کار دستگاه های اجرای فارس از ۲۳ فروردین به بعد
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: ساعت کار دستگاه های اجرایی استان نیز از ۲۳ فروردین به بعد هفت صبح الی ۱۴ خواهد بود.

تداوم کنترل مبادی ورودی شهرها
قاسم پور در ادامه به تداوم کنترل مبادی ورودی شهرها در سطح استان اشاره کرد و افزود: این کنترل ها کماکان با قوت تا ۳۰ فروردین ادامه خواهد داشت و در تمام محورهای مواصلاتی استان کنترل های لازم صورت می گیرد.
وی ادامه داد: همچنین فعالیت های آموزشی در مدارس و مقطع کارشناسی دانشگاه ها تا ۳۰ فروردین تعطیل است و باید از ظرفیت فضای مجازی استفاده شود.

تعطیلی اماکن اقامتی، گردشگری، تاریخی و مذهبی فارس تا ۳۰ فروردین
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گفت: زیارتگاه ها و اماکن مقدس نیز در استان فارس تا ۳۰ فروردین ماه تعطیل هستند.
قاسم پور افزود: در ادامه طرح هوشمند فاصله گذاری اجتماعی همه هتل ها، مراکز اقامتی، گردشگری، تاریخی و مذهبی تا ۳۰ فروردین در استان فارس تعطیل هستند و مدیران هتل ها و مراکز اقامتی در نشست برگزار شده با تمایل خود به صورت داوطلبانه جهت حفظ سلامت مردم فعالیت خود را تعطیل کرده اند که این  همکاری و همراهی اصناف و مردم و گروه های مختلف ستودنی است.
معاون استاندار فارس گفت: همچنین پارک ها و بوستان ها تعطیل هستند و شهرداران و دهیاران مکلف هستند تدابیری اتخاذ کنند تا مردم در این مکان ها حضور نداشته باشند و ازدحام و تجمعی صورت نگیرد.

مردم همچنان در خانه بمانند
قاسم پور افزود: در ادامه طرح هوشمند فاصله گذاری اجتماعی همه تجمع ها رسمی و غیررسمی، مجالس ختم و عروسی و هر نوع برنامه‌ای که موجب تجمع و ازدحام و شیوع بیماری کرونا شود در سطح استان لغو است و باید از برگزاری این مراسم ها جلوگیری شود، مردم اصل در خانه ماندن را رعایت کنند و برای کاهش زنجیره انتقال ویروس کرونا کماکان در خانه حضور داشته باشند.
وی اضافه کرد: بیرون آمدن از خانه صرفا برای کارهای ضروری باشد و باید به حداقل برسد.

تدابیر پیش بینی شده در دروازه کازرون شیراز
جانشین استاندار فارس در ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا همچنین در ارتباط با دغدغه و انتظار مردم و جامعه پزشکی پیرامون فعالیت اصناف دروازه کازرون شیراز گفت: تدابیر و تمهیداتی اندیشیده شده که فروشگاه ها به صورت یک در میان باز است.
قاسم پور افزود: همچنین ساعت فعالیت اصناف تا ساعت ۱۸ محدود شده است و این محل به طور مداوم ضدعفونی و گندزدایی می شود و شرایطی فراهم شده است تا تجمع و شلوغی در این محل کمتر باشد.

دروازه کازرون، از مراکز اصلی توزیع میوه، تره بار و ماهی در شهر شیراز  است.

گسترش خرید اینترنتی در فارس

معاون استاندار فارس در ادامه بیان کرد: همچنین با برنامه‌ریزی انجام شده خرید اینترنتی و آنلاین و خریدهای غیر حضوری در استان در حال گسترش است که نقش مهمی در کاهش زنجیره انتقال دارد.
 
لازم به ذکر است اپلیکیشن خدماتی شیراز سرویس، پلتفرم شیرازی منتخب برای درخواست آنلاین خدمات و تأسیسات منزل و محل کار می باشد که با هماهنگی های انجام شده با اتاق اصناف و اتحادیه های صنفی آمادگی کامل برای ثبت درخواست خدمات توسط همشهریان شیرازی را دارد.

1
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
п»їcialis Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
п»їcialis
Guest

۲۴ Hr Canadian Pharcemy Heipliediulk [url=https://acialisd.com/#]Cialis[/url] inwavy Doxycycline Online Without Prescription voispNap Cialis ErroglewBege Where To By Xenical