چگونه برای سال نو خانه تکانی آسان و بهتری داشته باشیم؟

 
پست مهمان: چگونه برای سال نو خانه تکانی آسان و بهتری داشته باشیم؟

سال نو با وجود تمام زیبایی هایی که به همراه دارد، ممکن است برای بسیاری از افراد استرس و تنش به همراه داشته باشد. این استرس ها در اکثر مواقع ناشی از بار سنگین کارهای لازم آخر سال در نظافت منزل و خانه تکانی است.

تعویض فرش‌های فرسوده و موکت‌های کهنه

فرش ها می توانند به کاهش سر و صدا کمک کنند و در صورت مراقبت صحیح می توانند مدت طولانی دوام بیاورند. با این حال، رفت و آمد زیاد و گرد و خاک، می تواند از کیفیت فرش شما بکاهد، به خصوص اگر رنگ آن روشن تر باشد. اگرچه نگهداری مناسب می تواند عمر فرش شما را به طرز چشمگیری افزایش دهد، با این حال هر فرشی دوام مشخصی دارد و دیر یا زود باید تعویض شود. محبوب ترین گزینه برای جایگزینی، موکت پالاز است. این موکت‌ها به علت ساختاری که دارند می توانند همانند یک عایق صوتی عمل کنند و بیشتر مناسب خانواده های پر جمعیت و پر سر و صدا هستند.  

خانه تکانی عیدانه 1

تغییر دکوراسیون

تغییر دکوراسیون یک مرحله بسیار حیاتی است که  به برنامه ریزی و صرف زمان نیاز مبرم دارد. پس از اینکه بودجه خود را شناسایی و تعیین کردید، طرحی را انتخاب کنید که با نیاز و بودجه شما متناسب باشد. در صورتی که قصد دارید برخی تغییرات عمده را در خانه ایجاد کنید، به عنوان مثال، اضافه کردن یا بزرگ تر کردن اتاق خواب، باید بررسی کنید که آیا واقعاً ارزش این همه پول و دردسر شما را دارد. در غیر این صورت ، سعی کنید برنامه منطقی تری ارائه دهید. با این حال، اگر قصد دارید برای یک بازسازی خانه حرفه ای آماده شوید، بهترین راه، کمک گرفتن از یک معمار یا پیمانکار است.

رنگ آمیزی دیوارها

هرگز تأثیری که یک رنگ ساده در فضای خانه ایجاد می کند را دست کم نگیرید. شما می توانید یک سمت دیوار را رنگ شاد و گرم بزنید و بقیه آن را بی رنگ نگه دارید. زمستان بهترین زمان برای رنگ آمیزی دیوارهای داخلی خانه شما است. یک پوشش رنگ تازه می تواند یک اتاق را کاملا دگرگون کرده و لکه ها و آلودگی های سال ها را از بین ببرد. رنگ، از رطوبت جلوگیری می کند و مانع ایجاد کپک دیوار می شود. اگر در خانه ای قدیمی زندگی می کنید که دارای دیواره های گچ است، رنگ می تواند از تشکیل گرد و غبار جلوگیری کند.

خانه تکانی عیدانه 2

بازسازی آشپزخانه

با گذشت زمان، آشپزخانه از مکانی که غذا تهیه و سرو می شد به یک مکان چند منظوره تبدیل شده است که قلب و روح خانه محسوب می شود. آشپزخانه نمایانگر سبک زندگی شما است و باید نیازهای آشپزی شما را برآورده کند، نوع فضایی را که برای غذاخوری نیاز دارید فراهم کند و فضای ذخیره سازی زیادی را در اختیار شما قرار دهد. دکوراسیون آن باید معماری خانه شما را تکمیل کند و لحن گردهمایی هایی را که در آنجا اتفاق می افتد تعیین کند. عوامل زیادی در طراحی آشپزخانه نقش دارند اما کم دردسرترین و آسان ترین راه نقاشی کابینت ها است.

اگر کابینت های موجود، چوبی، خوب و با کیفیت هستند اما رنگ آن ها را نمی پسندید، برای روشن شدن فضا، رنگ آنها را با رنگی روشن جایگزین کنید. دیگر لازم نیست آشپزخانه شما یکدست سفید باشد. زمان آن رسیده است که یک رنگ تازه انتخاب کنید تا به کابینت های قدیمی روح تازه ای ببخشد.

خانه تکانی عیدانه 3

تغییر چینش مبلمان

بسیاری از مردم تغییر در چیدمان مبلمان را امری تصور می كنند كه فقط هنگام جابجایی و اسباب کشی اتفاق می افتد. در صورتی که می توانید با تغییر چینش مبلمان، به راحتی ظاهر اتاق ها را احیا کنید و رنگ و لعابی تازه و جدید به خانه خود ببخشید. تغییر در چیدمان مبلمان می تواند ظاهر و فضای کل اتاق را تغییر دهد و یکی از کارهای اصلی قبل از شروع نوروز محسوب می شود. برای انجام این کار، ابتدا یک نقطه کانونی انتخاب کنید، و وسایل خود را در اطراف آن بچینید.

نوروز به سرعت در حال نزدیک شدن است. اینکه به دوستان و اقوام خود که پا به به خانه شما میگذارند احساس متفاوتی بدهید، یکی از بهترین کارهاست. با استفاده از مواردی که در بالا شرح داده شد، می توانید مطمئن باشید که خانه ای دلپذیر و مرتب در ایام عید خواهید داشت.

آیا نکاتی در مورد بازسازی اتاق نشیمن یا بازسازی یک خانه قدیمی با قیمت های مقرون به صرفه دارید؟ لطفا با نظر با ما در میان بگذارید.

پکیج خانه تکانی و نظافت منزل را میتوانید با کمک نظافتچی های آنلاین اپلیکیشن شهر سرویس دریافت کنید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Shopping Basket