۱۲ راه برای نورپردازی آشپزخانه با چراغ‌های LED

نورپردازیLEDها یا دیودهای نورافکن، منابع نوری هستند که انرژی زیادی مصرف نمی‌کنند، دوام زیادی دارند، و دارای انعطاف‌پذیری زیادی برای پروژه طراحی شما هستند. از این منابع نوری می‌توان در نورپردازی کاربردی، نورپردازی عمومی، و نورپردازی تاکیدی استفاده کرد.

 

در این مطلب در مورد شیوه‌هایی با شما صحبت می‌کنیم که می‌توان آن‌ها را در طراحی آشپزخانه وارد کرد.

 

LEDها برای نورپردازی قفسه‌های معلق بسیار مناسب هستند. شکل باریک آن‌ها این منابع نوری را برای این کار بسیار مناسب می‌کند.

 

 

چراغ‌های توکار سقفی منبع اصلی روشن کردن بسیاری از آشپزخانه‌ها هستند. به طور سنتی، آشپزخانه‌ها از چراغ‌های هالوژنی استفاده می‌کنند. کیت‌های جدید این امکان را به شما می‌دهند که چراغ‌های قدیمی را با چراغ‌های LED تعویض کنید که هم مصرف انرژی پایین‌تر، دوام بیش‌تر، و هم قیمت کم‌تری دارند. مزیت دیگر: اگر سقف شما مرتفع است، برای تعویض لامپ دیگر نیازی به آوردن نردبان نیست: LEDها ۲۰ سال عمر می‌کنند.

 

 

پیش‌خان‌های شیشه‌ای را می‌توان با چراغ‌های LED روشن ساخت. این نوع چراغ‌ها یک نورپردازی تاکیدی چشم‌گیر را برای یک پیش‌خان شیشه‌ای شفاف فراهم می‌کنند.

 

 

فضای زیر پیش‌خان بسیار محل مناسبی برای نورپردازی آشپزخانه با چراغ‌های LED است. این چراغ‌ها هم یک نورپردازی تاکیدی و هم نور مناسب شب را برای آشپزخانه تامین می‌کنند.

 

 

از چراغ‌های LED می‌توان در برجسته کردن ویژگی‌ها معمارانه، مانند توررفتگی سقف‌ها یا گچبری‌ها در آشپزخانه‌های سنتی، استفاده کرد.

 

 

نورپردازی زیر کابینت یکی از کاربردهای اصلی چراغ‌های LED است. برعکس هالوژن‌ها، LEDها خنک باقی می‌مانند و وقتی مشغول کار کردن زیر آن‌ها هستید دستتان نمی‌سوزد.

 

 

اگر می‌خواهید وسایل آشپزخانه را در کابینت‌هایی با درهای شیشه‌ای به نمایش بگذارید می‌توانید درون آن‌ها را با چراغ‌های LED نورپردازی کنید. گزینه‌هایی مانند چراغ‌های ریسمانی را می‌توان در زیر چارچوب کابینت یا قسمت فوقانی کابینت پنهان کرد. قفسه‌های شیشه‌ای باعث می‌شوند تا نور از بالا تا پایین کابینت جریان پیدا کند.

 

 

دلیلی ندارد که فقط درون کابینت‌ها را نورپردازی کنید. از چراغ‌های LED، مانند عکس بالا، می‌توان در نورپردازی کشوها، گوشه‌های تاریک، و دیگر فضاهایی که نیاز به روشن شدن دارند استفاده کرد.

 

 

LEDها را می‌توان در پشت دیواره‌های نیمه شفاف نصب کرد. این کار جلوه زیادی به آشپزخانه می‌دهد.

 

 

چراغ‌های آویز همچنان در آشپزخانه‌ها محبوب هستند به ویژه در بالای جزیره‌ها و شبه‌جزیره‌ها. خوش‌بختانه، انواع مختلفی از چراغ‌های LED آویز وجود دارند که انرژی کمی مصرف می‌کنند و دوام زیادی دارند.

 

 

یکی از منابع نوری پرطرفدار در اتاق‌های غذاخوری لوسترهای شمعی هستند. اگر به چنین منبع نوری علاقه دارید امروزه نوع LED آن در بازار وجود دارد و می‌توانید از طرح‌ها و اشکال مختلف آن استفاده کنید.

 

 

برخی از سقف‌ها نمی‌توانند در تورفتگی خود چراغ‌ها را جای دهند و یا آن‌قدر مرتفع هستند که نور کافی در اتاق ایجاد نمی‌شود. در چنین شرایطی، بهتر است از چراغ‌های ریسمانی، کابلی، و یا ریلی، مانند عکس بالا، استفاده کنید. مدل‌های جدید این نوع چراغ‌ها دارای مزایای LEDها مانند مصرف کم انرژی و دوام زیاد هستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of