۵ روش باز کردن لوله های حمام

گرفتگی چاه حمام یکی از پر تکرار ترین نمونه‌های گرفتگی لوله فاضلاب در ساختمان‌های مسکونی است. شناخت دلایل گرفتگی لوله حمام و بررسی روش‌های رفع گرفتگی لوله حمام در هنگام مواجهه با این مشکل امری ضروری است.

گرفتگی لوله حمام که با تجمع آب در کف حمام و عدم جریان آب در مسیر لوله‌ها همراه بوده اتفاقی ناخوشایند و مشکل ساز است. عدم رسیدگی سریع به گرفتگی لوله حمام خصوصا در منازل آپارتمانی با نم دیدگی و نفوذ روطوبت در ساختمان و بروز مشکلات بزرگتر همراه است.

تشخیص گرفتگی لوله فاضلاب و رفع گرفتگی لوله حمام متناسب با درصد گرفتگی با روش‌های ساده و تخصصی صورت می‌گیرد.

چندین روش تجربی برای رفع گرفتگی چاه حمام وجود داشته که وابسته به نوع گرفتگی قابل انجام است. در این بخش به معرفی چند راه حل ساده و بی دردسر برای رفع گرفتگی لوله حمام پرداخته شده است.

 

۱-رفع گرفتگی چاه حمام با تمیز کردن راه آب

مسیر انسداد لوله حمام که همان ورودی راه آب بوده را تمیز کنید. در این شرایط پاک کردن سطح بست چاه حمام، اطراف آن و ریختن مواد شوینده و پاک کننده لوله در مسیر آب تاثیر گذار است. حتی می‌توانید از فنر دستی برای باز کردن گرفتگی سطحی لوله حمام در این وضعیت استفاده کنید.

 

۲-باز کردن لوله حمام با سیم خمیده یا فنر

در این روش ساده با در دسترس داشتن یک سیم مفتولی به راحتی می‌توانید مسیر گرفتگی لوله حمام را باز کنید.سیم خمیده شده یا فنر را در مسیر لوله حمام چندین بار حرکت دهید. حتی می توانید ابتدای سیم را مشابه یک قلاب ماهیگیری خم کرده و به درون لوله حمام بفرستید.

 

این روش تا حدودی در باز کردن لوله حمام در گرفتگی‌های سطحی تاثیر داشته و می‌تواند برای مواقع ضروری یک اقدام راه گشا باشد.

 

۳-باز کردن لوله حمام با جارو برقی خشک و تر

در صورت دسترسی به یک جاروبرقی تر و خشک می‌توانید از آن برای باز کردن گرفتگی فاضلاب حمام استفاده کنید. تنظیمات جاروبرقی رو روی مکش مایعات قرار داده و روی مسیر گرفتگی لوله قرار دهید. قدرت مکش را روی آخرین حالت گذاشته از یک کیسه کهنه و قدیمی برای مخزن جارو برقی استفاده کنید.

 

۴-رفع گرفتگی چاه حمام با تخلیه چاه

یکی از روش‌های کاربردی که در مواقع گرفتگی لوله حمام بسیار کارساز بوده تخلیه چاه با دسترسی به لوله‌های منتهی به فاضلاب حمام است. استفاده از دستگاه‌های تخلیه چاه مخصوص و روش‌های تخصصی برای تخلیه و تمیز کردن چاه حمام و باز کردن مسیر ورودی بهترین اقدام است.

 

۵-استفاده از بست و درپوش برای لوله حمام

این روش تا حدودی پیشگیرانه بوده و برای جلوگیری از ورود آشغال‌های مخصوص به محیط حمام به درون لوله کاربرد دارد. بست مخصوص به لوله حمام را با اندازه صحیح تهیه کرده و در مسیر ورودی آب به فضلاب حمام قرار دهید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of