۸ نکته خانه داری و نظافت منزل

۱)براق کردن شیرالات

مالیدن یک لیمو تازه می تواند براقی و درخشانی شیرآلات و درهای سرویس بهداشتی و حمام را دوباره مثل روز اول سازد.

۲)لکه گیری سوراخ های ریز دیوار

استفاده از خمیر دندان برای سوراخ های قدیمی ناشی از میخ و جای تابلو بر دیوار یا لکه های برجا مانده بسیار موثر است بنابراین از خمیر دندان بی رنگ کاملاً سفید با کمترین بو استفاده کنید.

۳)لکه گیری از آینه و شیشه ها

مخلوط دو ترکیب زیر در پاک کردن شیشه و آینه های قدیمی می تواند موثر باشد :

● ترکیب یک قاشق غذاخوری نشاسته ذرت و یک لیتر آب گرم

● ترکیب یک استکان سرکه و یک لیترآب گرم

۴)لکه بر طبیعی و خانگی

برای تمیز کردن توالت، سینک، کاشی و سرامیک دیوار، کف و … می تواند با این ترکیب هم خیالتون از لکه ها راحت باشد و هم هیچ عوارضی سلامتتون رو تهدید نکند.

مقدار مورد نیاز آب را در تشت بزرگ ریخته، ۳ قاشق جوش شیرین و یک الی دو لیوان سرکه به آن اضافه کنید؛با یک برس می توان تمام لکه ها را با کمترین زمان از بین برد.

۵)رفع خط و خش وسایل چوبی

برای اینکه خط و خش وسایل چوبی و یا پایه های چوبی میز و صندلی های منزلتان را از بین ببرید کافی است یک مغز گردو را بروی محل بکشید تا کاملاً نقاط خالی پر گردد.

۶)پوست تخم مرغ

پوست های تخم مرغ را خرد کرده و یک شبانه روز در ظرف در دار در یخچال نگه دارید و صبح به پای خاک گلدان های خود بریزید تا هم جلوه ای زیباتر به گلدان ها ببخشد هم رشد و طراوت آنها را دوبرابر کند.

۷)پاک کردن لکه چایی از فرش

برای از بین بردن لکه فرش ناشی از ریختن چایی، کافیست همان لحظه مقداری نمک بر روی محل لکه بریزید و بعد از چند ثانیه آن را جمع و با یک دستمال مرطوب پاک نمایید.

۸)پاک کردن آدامس از فرش

برای لکه ناشی از آدامس بر روی فرش، ابتدا تکه یخی را بر آن قرار داده سپس با کناره قاشق تکه های آدامس را براحتی از فرش جدا کنید.

جهت دریافت خدمات نظافت منزل و محل کار، اعزام نظافتچی آنلاین در محل از شرکت های خدماتی شیراز سرویس و ثبت درخواست از طریق اپلیکیشن شیراز سرویس خدمت را دریافت کنید.

با نصب اپلیکیشن شیراز سرویس از وبسایت رسمی شیراز سرویس برنده جوایز نقدی شوید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of