۹ چیز را با جاروبرقی تمیز نکنید

جارو کردن وسایل شکسته یا ریخته شده با جاروبرقی اغلب به نظر می رسد بهترین راه حل است، پس از مدتی متوجه می شویم که دستگاه مفید ما بوی بدی می دهد، نحوه کار کردن آن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است یا به دلایل نامعلوم نمی کند. و این قطعاً به این دلیل است که مواردی وجود دارد که نباید آنها را درون یک جاروبرقی بکشید.

علاوه بر جیوه ی دماسنج شکسته، چیزهای دیگری را نباید داخل جارو برقی کشید در زیر به چند مورد آن اشاره می کنیم.

 

۱٫ قهوه و کاکائو

اگر سعی کنید قهوه های روی زمین ریخته را تمیز کنید، این رشد کپک و قارچ را در سطل زباله تقویت می کند. زمین های استفاده شده همیشه مرطوب هستند، حتی زمانی که به نظر می رسد اینگونه نیستند. علاوه بر این، این ذرات به سرعت به قسمت های داخلی جارو برقی می چسبند و تمیز کردن آنها تقریبا غیرممکن می شود.

 

قهوه خشک و همچنین کاکائو برای جاروبرقی نیز خطرناک هستند زیرا ذرات کوچک آنها می توانند فیلترها را مسدود کنند. آنها همچنین می توانند درون موتور وارد شوند و آن را غیرفعال کنند.

 

جاروبرقی

۲٫ خاک و سایر قسمت های خشک گیاهان خانه

آیا تا به حال خاک روی فرش یا زمین خانه تان ریخته است اولین کاری که می خواهیم در این شرایط انجام بدهیم، کشیدن جاروبرقی است. با این حال، در این حالت، بهتر است فرش را با قلم مو تمیز کنید زیرا جارو باعث می شود خاک داخل کرک پایین تر برود و بیرون کشیدن آن بسیار دشوار خواهد بود.

 

علاوه بر این، اگر خاک ریخته شده مرطوب بود، می تواند برخی از مشکلات فنی را در موتور ایجاد کند. گل ها و برگ های خشک شده گیاهان به راحتی می توانند یک شلنگ یا فیلتر انعطاف پذیر را مسدود کنند. آنها همچنین یک بار در داخل خلاء رطوبت خود را حفظ می کنند، که می تواند برای قسمت های مختلف دستگاه مضر باشد.

 

۳٫ مو

اجتناب از ریختن مو در داخل جاروبرقی غیرممکن است، اما هنوز هم باید مراقب خز حیوانات و موهای انسان باشید و اجازه ندهید مقادیر زیادی وارد جارو برقی شود. آنها گرد و غبار را بسته و خیلی سریع فیلتر می کنند. با وارد شدن بیش از حد موها به داخل دستگاه ، قدرت جاروبرقی می تواند بسیار کاهش یابد – حتی در حین تمیز کردن.

 

بعضی از جاروبرقی های بی سیم مجهز به برس های چرخشی سریع و چرخشی هستند که موها را خیلی راحت می چرخانند ، مجبور خواهید بود دستگاه را جدا کنید یا برس ها را به صورت دستی تمیز کنید.

 

۴- لوازم آرایشی

پودر آرایشی، برجسته ها و سایر مواد آرایشی که به نظر می رسد خشک است، در واقع حاوی روغن ها و مواد مختلفی هستند که تحت تأثیر هوای گرم شروع به ذوب شدن می کنند. به همین دلیل مواد آرایشی به عنوان یکی از خطرناک ترین دشمنان جاروبرقی در نظر گرفته می شوند  همه به این دلیل که چربی آن ها در داخل دستگاه ذوب می شوند و قطعات مکانیکی و فیلترها را می بندند. تمیز کردن فیلترها هنگامی که مواد آرایشی وارد آنها شد و اغلب اوقات مجبور خواهید بود که آنها را به طور کامل تمیز کنید ، غیرممکن است.

 

۵- قطعات و کاغذهای کوچک

کاغذهای رنگی لوله ی جارو برقی را خیلی سریع مسدود می کند، این باعث می شود دستگاه بیش از حد گرم شود و موتور متوقف شود. کانفیگ هایی که از فویل ساخته می شوند حتی از بسته های کاغذی خطرناک تر هستند. ذرات به سرعت تحت تأثیر هوای گرم در داخل جاروبرقی ذوب می شوند ، در مکان هایی که به سختی دسترس نیستند گیر می کنند و جلوی کار را می گیرند.

 

۶٫ سیمهای برق

به نظر می رسد جاروبرقی، راه حل مناسبی برای تمیز کردن سیم های برق است، اما سرعت و قدرت مکش جاروبرقی می تواند به کابل ها آسیب برساند و سیم های کوچک را پاره کند. این آسیب ها همیشه قابل مشاهده نیستند و می توانید با یک اتصال کوتاه یا یک شوک الکتریکی اتفاق خیلی خطرناکی بیفتد. به همین دلیل بهتر است از این طریق تمیز کردن مکانهای پر از سیم برق با جاروبرقی خودداری کنید، به خصوص اگر این قسمت ها از کابل هایی تشکیل شده اند که دارای عرض های مختلف هستند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of