آیا می دانید این مواد غذایی را می توانید فریز کنید؟

بسیاری از مواد غذایی هستند که می توانید آن را فریز کنید ولی از آن ها بی خبرید. با ما همراه شوید تا این مواد غذایی و نحوه نگهداری آنها در فریزر را به شما معرفی کنیم.

 

سفیده تخم‌ مرغ

سفیده تخم‌ مرغ، یکی از مواد غذایی مهمی است که کاربردهای زیادی در تهیه خوراکی ها و غذاهای مختلف دارد. خوشبختانه، شما می توانید سفیده تخم‌ مرغ را تا حدود ۱۲ ماه درون فریزر نگهداری کنید، بدون این که هیچ مشکلی برای آن به وجود بیاید. کارشناسان می گویند که اگر سفیده تخم مرغ را قبل از پختن به مدت یک شب درون فریزر نگه دارید، کیفیت این ماده هنگام پخت و پز افزایش می یابد. 

 

کره

کره، یکی از محصولات لبنی ثابت در بسیاری از خانه ها است که می توان درون فریزر قرارش داد. این کار خصوصا برای افرادی اهمیت دارد که بعید است از کره تا پایان تاریخ انقضایش استفاده کنند. بسته بندی کارخانه ای کره قاعدتا باید از کره درون آن محافظت کند، اما شما می توانید کره را درون کیپ زیپ های مخصوص فریزر بریزید تا مانع از بو یا طعم گرفتن کره شوید.

نان

کربوهیدرات ها،‌ دیگر مواد غذایی ای هستند که به خوبی در سرما دوام می آورند. نان ساندویچی خردشده می تواند حدود ۳ ماه در فریزر باقی بماند، ‌درحالی که باگت های کامل تا حدود ۱ ماه در فریزر دوام دارند. در ضمن، پیش از گرم کردن دوباره این نان ها روی اجاق گاز یا درون فِر، مقدار خیلی کمی آب روی آن ها بپاشید. 

 

چیپس سیب‌ زمینی

یکی از خوراکی هایی که به‌ خوبی در فریزر دوام دارد، چیپس سیب زمینی است. فریز کردن چیپس سیب زمینی نه تنها تاریخ انقضای این خوراکی را حدود ۲ برابر افزایش می دهد، بلکه می تواند حالت ترد و شکننده آن را هم بیشتر کند. فقط پیش از فریز کردن این خوراکی،‌ باید هوای داخل بسته بندی یا کیسه آن را کاملا خالی کنید. 

 

آووکادو

آووکادو در گروه مواد غذایی گران قیمت قرار دارد و بسیاری از افراد نمی توانند در یک وعده، تمام یک آووکادو را مصرف کنند. با این حال، ‌شما می توانید باقیمانده آووکادو را در فریزر نگهداری کنید. برای این کار باید آووکادو را از وسط نصف کنید، پوست آن را سریعا بگیرید و بلافاصله درون کیپ زیپ بگذارید تا به خوبی در فریزر نگهداری شود.

ذرت کامل

ذرت کامل، یکی از خوراکی های محبوب در فصل های بهار و تابستان است. اگر در فصل‌های دیگر نیز به خوردن ذرت کامل علاقه دارید، می‌توانید این خوراکی جذاب را تا حدود یک سال درون فریزر نگهداری کنید. توجه داشته باشید که ذرت باید به صورت کامل همراه با برگ ها و ریشه های ابریشم مانندش درون فریزر قرار بگیرد.

 

گیاهان و سبزی ها

بعضی از علاقه مندان به گیاهان و سبزی ها، این مواد غذایی را به‌ صورت کاملا خشک نگهداری می کنند تا همیشه قابل مصرف باشند،‌ اما این روش می تواند طعم و عطر گیاهان و سبزی ها را از بین ببرد. با این حال، گیاهانی مانند ریحان، پونه، جعفری،‌ آویشن و نعناع، به خوبی در فریزر باقی می مانند. برای این کار باید سبزی ها را خرد کنید، درون قالب های یخ فریزر بریزید و برای فریز شدن هم مقداری آب و روغن زیتون به‌ آن ها اضافه کنید. پس از یخ زدن هم سینی مخصوص را درون کیسه فریزر بگذارید. با این ترفند، شما می توانید سبزی ها را در صورت نیاز مانند قالب یخ بیرون بیاورید و به خورش، سوپ و… اضافه کنید.

 

مغزهای خام

فریز کردن مغزهای خام به حفظ چربی های طبیعی درونشان کمک می کند. البته این کار باید با استفاده از ظرف های مخصوصی که مانع از رسوخ هوا می‌شوند، انجام بگیرد. در این صورت، مغزهای خام دورن فریزر تا ۸ ماه دوام می آورند.

Tags: No tags

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of