آیا کولر گازی را باید شارژ کنیم؟

 
آیا کولر گازی را باید شارژ کنیم؟

 تخصصی برای شارژ کولر گازی

شارژ گاز فریون کاری نیست که توسط فرد غیر متخصص انجام شود. تعویض فریون بدلیل قرار گرفتن در معرض خطرات ریسکی احتیاج به اجرای دستورالعمل‌های سخت‌گیرانه‌ای دارد. شما می‌توانید گواهینامه‌ی تائیدشده EPA را کسب کنید، اما همچنین نیاز به تجهیزات درست دارید. اگر نیاز به شارژ مجدد گاز فریون دارید، بهتر است یک گاز جدید(تجهیزات جدید) بخرید. تجهیزاتی که برای خرید آن نیاز به هزینه‌های بالایی دارید.

چرا کولر گازی خنک نمی کند؟

یکی از اولین نشانه‌های کاهش میزان گاز فریون در کولر گازی شما، کاهش قدرت خنک‌کنندگی آن از سطح قابل قبول آن است. در واقع هوا آنطور که همیشه بوده خنک نیست دیگر. یکی دیگر از نشانه‌های کم شدن گاز فریون وقتی است که کولر گازی مثل قبل رطوبت را خوب دفع نمی‌کند. شما از حرارت و رطوبت هوا احساس وجود بوی نامطبوعی می‌کنید، حتی اگر شما چیز خوش‌بویی را استنشاق کرده باشید.

تعویض فیلتر کولر گازی

بعضی از این نشانه‌ها می‌تواند مشکلات دیگری را در کولر گازی نشان دهد، مانند کثیفی فیلتر هوا. هنگامی که فیلتر هوا مسدود یا پر خاک است، هوا به کویل‌های خنک‌کننده نفوذ نمی‌کند.

چطور کولر گازی را تمیز کنیم؟

بسیاری از مردم از تمیز کردن کولرگازی‌شان غفلت می‌کنند زیرا بیرون آوردن آن از محفظه برای آنها عذاب‌آور است. با این حال، اگر این کار انجام نشود ممکن است از یک تهویه مطبوع کاملا خوب بی‌نصیب بمانید. مشکلات مربوط به کم شدن فریون شبیه مشکلات کثیف شدن کولر گازی هستند. در هر بهار کولر گازی خود را تمیز کنید تا دچار خرید قطعات جایگزین، وسایل گران‌قیمت ،یا یک برند جدید کولر گازی نشوید. اگر کولر تمیز باشد، شما مراقبت خوبی از آن کرده‌اید و بیش از ده سال عمر خواهد کرد؛ البته بعد از چک کردن و تعویض گاز فریون آن توسط یک تکنسین مورد تایید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Shopping Basket