از نظافت آسانسور و نگهداری آن چه می دانید؟

نظافت آسانسورها مانند نظافت سایر قسمت‌های خانه اهمیت دارد. برای آشنایی با نکات نظافت و رسیدگی به آسانسور خواندن این مطلب را از دست ندهید.

البته که شرکت‌های خدمات نظافتی معتبر با اعزام نیروهای حرفه‌ای نظافتچی مسئولیت نظافت آسانسور، راه‌پله و مشاعات ساختمان را به عهده می‌گیرند، اما بهتر است با نکات ساده نظافت آسانسور و روش‌های نگهداری آن آشنا باشید. این نکات به خصوص در مورد آسانسورهای مراکز اداری و تجاری بزرگ بیشتر به کار می‌آید. آسانسور در حالی‌که محل دائم تردد افراد مختلف است، به نوعی ویترین ساختمان نیز به حساب می‌آید و تمیز بودن آن یک نکته مثبت از دید سایرین برای ساختمان شما به حساب می‌آید.

به نظافت آسانسور رسیدگی کنید!

آسانسور آپارتمان شما ممکن است هر دو روز یکبار به نظافت نیاز داشته باشد، در حالی‌که آسانسور یک مجتمع تجاری شلوغ و پر رفت‌و‌آمد ممکن است هر دو ساعت یکبار به نظافت نیاز پیدا کند. پس اولین قدم آن است که برنامه زمانی مشخصی برای نظافت آسانسور طراحی کنید و به آن پایبند باشید.
برای نظافت آسانسور، ابتدا درهای آسانسور را به دقت تمیز کنید. معمولا لکه چربی و جای دست روی درهای آسانسور، کلیدهای داخل کابین و روی آینه‌ها کاملا مشهود است. یکی از اشتباهات بزرگ هنگام تمیز کردن آینه و پنجره، استفاده از روزنامه است. بهتر است از یک دستمال پارچه‌ای میکروفایبر استفاده کنید.

هنگام نظافت آسانسور مراقب کفپوش و کابین باشید

در حالی که تقریبا هر نوع لکه‌ای از روی کفپوش و پوشش داخلی کابین آسانسور پاک می‌شود، این خراش‌ها هستند که روی ورقه‌های استیل داخل کابین برای همیشه ماندگار خواهند شد! پس برای نظافت آسانسور از دستمال‌های پارچه‌ای نرم و دستمال‌های میکروفایبر استفاده کنید. برای تمیز ماندن آسانسور هر هزینه‌ای بابت تهیه مواد و لوازم شوینده کاملا ارزش دارد.

اثر لکه‌های آب را از روی کفپوش آسانسور پاک کنید

لکه‌های آب و نوشیدنی که به هر دلیلی ممکن است روی کفپوش آسانسور مشاهده شود، باید هر چه سریع‌تر خشک و تمیز شود. همچنین بعد از تمیز کردن آسانسور و تِی زدن کفپوش باید از خشک شدن آن مطمئن شوید و بعد به افراد اجازه استفاده از آسانسور را بدهید.
همچنین بسته به نوع آسانسور ممکن است کفپوش کابین آسانسور شما از جنس سنگ‌ و با طرح‌های مختلف گرانیت و معرق باشد و یا حتی کفپوش از جنس موکت باشد (کفپوشی که بیشتر در هتل‌ها کاربرد دارد). برای نظافت هر کدام از این کفپوش‌ها باید از شوینده‌های متناسب با جنس کفپوش استفاده شود. بدیهی است روش لکه‌بری نیز برای هر کدام از این کفپوش‌ها متفاوت خواهد بود.

در انتها، بعد از نظافت آسانسور می‌توانید از محلول‌های پولیش استفاده کنید تا نظافت آسانسور برای مدت بیشتری حفظ شود و جای دست و آلودگی‌های مختلف دیرتر روی نظافت آسانسور اثر سوء بگذارند. با این وجود، اگر احساس می‌کنید آسانسور شما بیش از اندازه کثیف شده است حضور یک نیروی مجرب و کاربلد نظافتی بسیار مفید خواهد بود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of