نحوه استفاده از کولر آبی در گرمای تابستان!

در هوای گرم تابستانی در مناطق خشک و داغ هیچ چیز بهتر از کولر آبی هوا را خنک نمی‌کند. در این مناطق که رطوبت زیادی ندارد تبخیر آب در هوا می‌تواند با روشی طبیعی و مقرون به صرفه هوا را خنک کند. کولرهای آبی با این روش هوای گرم را از روی پدهای خیس عبور داده و آن را تبخیر می‌کنند. هوای ۱۵ تا ۴۰ درجه خنک‌تر به خانه وارد شده و هوای گرم خارج می‌شود. 

عملکرد  کولر آبی

عملکرد کولر آبی چطور است؟ همانطور که می دانیم کولر آبی برق زیادی مصرف می‌کند. اما در آب و هوای گرم باید کولر را کل روز روشن نگه داشت. در این شرایط موتور یک سره کار کرده و تحت فشار قرار می‌گیرد. اما در روزهایی که دمای هوا زیاد داغ باشد آنوقت به موتور فشار بیشتری وارد می‌شود. به همین دلیل است که کولرهای آبی معمولاً زود خراب می‌شوند و برای تعمیر و تعویض آن زیاده هزینه می‌کنید. 

کولر آبی

کولر آبی خورشیدی

خوشبختانه امروز کولرهای آبی خورشیدی هم به بازار آماده‌اند. این کولرها تنها ۱ آمپر و ۲۰ وات مصرف دارند که اصلاً به چشم نمی‌آید. این کولرها از یک پمپ با ولتاژ کم استفاده می‌کنند که می‌توانید در حیاط خانه نصب کنید. البته این کولرها از تکنولوژی راکت استفاده نمی‌کنند. پمپ آن آب را پمپ کرده و بالا و پایین می‌کند. در همین حین هوای خنک را هم که در نتیجه آب ایجاد شده خارج می‌کند. البته برای نصب این نوع کولر باید نکاتی را در نظر بگیرید. کولر را باید جلوی یک پنجره یا در باز نصب کنید تا خوب کار کند. یادتان باشد باید در و یا پنجره باز دیگری هم باشد که هوا را از اتاق خارج کند. این کولر با وجود گرمای ۱۰۰ درجه هم تا ساعت‌ها خوب کار می‌کند. 

کولر خورشیدی

نکاتی درباره کولرهای آبی خورشیدی

  • این کولرها برای فضاهای کوچک و بزرگ مناسب هستند و بنابراین محدودیت ندارند.
  • سرعت فن آن باعث می‌شود بدون هیچ سروصدایی خانه‌تان خنک شود. برای این کار می‌توانید این موارد را انتخاب کنید: 
  • سرعت کم فن: استفاده از فن بدون پمپ و تبخیر آب کن که هوا را در خانه جریان می‌دهد.
  • سرعت بالای فن: بدون پمپ و تبخیر آب هوا در خانه جریان می‌یابد. 
  • سرعت کم فن و پمپ روشن: با سرعت کم فن و روشن بودن سیستم تبخیر همراه است. 
  • پمپ روشن: پمپ را روشن کنید تا با کمک پدهای خیس آب تبخیر شود. 

مزایای کولر آبی خورشیدی

این کولر در محیط‌هایی با رطوبت کم خوب کار می‌کند. در مدت زمان کوتاه هوا را خنک کرده و در هزینه برق صرفه جویی می‌کند. بنابراین می‌توانید با خیال راحت آن را روشن کنید. 

کولر در تابستان

معایب کولر آبی خورشیدی

باید دائم مخزن کولر را پر کنید تا پر بماند. هر چقدر هوا گرم‌تر باشد آب بیشتری لازم است. می‌توانید با شلنگ حیاط آن را پر کنید. اما اگر شلنگ آب باز باشد و آن را فراموش کنید ممکن است فاجعه به بار بیاید و کولرتان خراب شود. ما در اینجا نحوه استفاده از کولر آبی در گرمای تابستان را به شما گفتیم. در صورتی که برای نصب و تعمیر کولر آبی به کمک نیاز دارید از خدمات شهر سرویس استفاده کنید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Shopping Basket