چگونه پارکت لمینت را برق بیندازیم؟

پارکت لمینت را می توان جزء ثابت دکوراسیون مدرن حساب کرد. تقریبا در اغلب ساختمان های نوساز از این متریال به عنوان کفپوش ساختمان استفاده شده است. نصب پارکت لمینت بسیار راحت است و در زمان کمی می توان یک آپارتمان کوچک را با آن کفپوش کرد. تنوع طرح و رنگ، قیمت مناسب، سهولت نصب و نگهداری آسان از مزایای نصب پارکت لمینت است. اما یک دغدغه همیشگی برای نگهداری و برق انداختن پارکت لمینت وجود دارد که به خصوص ذهن خانم های خانه را درگیر کرده است.

با وجود فرزندان و ریخت و پاش و گرد و غبار همیشگی چگونه می توان پارکت لمینت را مثل روز اول براق و تمیز نگهداشت؟   

روش های برق انداختن پارکت لمینت    

پارکت لمینت چوب نیست ولی نوعی محصول تولیدی است که از چند لایه مختلف با مغزی چوب تهیه شده است. این محصول تحت فشار و دمای زیاد با دستگاه های بسیار پیشرفته ساخته شده است. پارکت لمینت های جدید دارای یک لایه محافظ درخشان هستند که برای ضد آب کردن محصول به کار می رود. برندهای با کیفیت پارکت لمینت مقاومت بالایی در برابر سایش و خراشیدگی دارند و به سادگی لک نمی شوند. اما با همه مراقبت هایی که می کنید نمی توانید مانع کثیف شدن و حتی لک شدن پارکت ها بشوید. برای اینکه پارکت لمینت مثل روز اول براق و درخشنده باقی بماند این موارد را رعایت کنید

برق انداختن لمینت
تمیز نگهداشتن پارکت لمینت

یکی از ساده ترین برای برق انداختن پارکت لمینت اینست که مراقب باشید تا برق اولیه روی کفپوش آسیب نبیند. این کار چندان هم دشوار نیست. با نظافت روزانه و شستشوی هفتگی تا حدود زیادی مانع از نفوذ گرد و غبار به داخل شیارهای پارکت می شوید. استفاده از جاروی دستی برای تمیز کردن پارکت لمینت اصلا توصیه نمی شود بهتر است از جاروبرقی با مکش مناسب و سری مخصوص برای تمیز کردن کفپوش استفاده کنید. حتی کوچکترین سنگریزه ها و غبارهای روی کفپوش موجب خط و خش روی ان می شود.

شستشوی پارکت لمینت

یکی دیگر از راه های برق انداختن پارکت لمینت شستشو و لکه بری آن است. برای شستشوی پارکت لمینت نیاز به هیچ ماده پاک کننده و یا شوینده ای ندارید. خیلی راحت با دستمال مرطوب می توانید سطح پارکت را شستشو هید. پارکت لمینت های جدید با لایه ضد آب قادر است آب و رطوبت را بین ۲۴ تا ۷۲ ساعت هم نگه دارد. اما برای افزایش ماندگی و طول عمر این محصول بهتر است به محض خیس شدن سطح پارکت لمینت را خشک کنید. باقی ماندن آب و خیسی موجب باد کردن تایل ها شده و سطح پارکت لمینت را کدر و بد رنگ می کند.


برق انداختن پارکت لمینت

به طور معمول تمیز کردن پارکت لمینت و شستشوی آن با دستمال مرطوب برای برق انداختن پارکت لمینت کفایت می کند. اما می توانید سالی یکی دوبار با توجه به میزان تردد روی کفپوش، سطح آن را با مواد مخصوص برق بیندازید. یادتان باشد استفاده از موم، وکس و مود شیمیایی برای برق انداختن پارکت امینت اصلا توصیه نمی شود. اما می توانید با یک محلول خانگی بی ضرر سطح کفپوش را مثل روز اول درخشنده و زیبا کنید. در یک اسپری آب به میزان یک قاشق روغن زیتون و یک قاشق سرکه سفید ریخته و با آن روی کفپوش تمیز شده، اسپری کنید. حالا با تی نخی خشک روی پارکت لمینت ها را کامل خشک کنید. از دیدن برق روی پارکت لمینت شگفت زده خواهید شد.

اگر می خواهید تعمیر یا نصب پارکت لمینت خود را به بهترین متخصصین شیراز بسپارید همین الان این کار را از طریق اپلیکیشن شیراز سرویس انجام بدهید.
قیمت تعمیر و نصب پارکت لمینت در بازار شیراز چقدر است؟

برای اطلاع از “قیمت تعمیر و نصب پارکت لمینت” با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

یا همین حالا با شماره ۰۹۰۳۲۲۲۶۹۱۰ تماس بگیرید
با نصب اپلیکیشن درخواست آنلاین خدمات شیراز سرویس

با ثبت درخواست برای بیش از ۲۰۰ خدمت متنوع به صدها متخصص حرفه ای و کارآزموده و گزینش شده دسترسی خواهید داشت. در ۳ گام متخصص مورد نظر خود را پیدا کنید و یک خدمت را آسان دریافت کنید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of