۸ نکته خانه داری و نظافت منزل ۲!

۱)پاک کردن لکه رنگ از فرش

رای پاک کردن لکه فرش ناشی از رنگ، مقداری الکل، سرکه و آب گرم را با هم ترکیب و بر روی لکه ریخته و سپس با برس پاک کنید.

۲)تمیز کردن ظروف نقره ای و عتیقه

مقداری خمیر دندان را بر سطح مورد نظر ریخته و با انگشت یا با پارچه ای نسبتا نرم بر تمام قسمت های ظرف مورد نظر پخش کنید تا هم تمیزتر و هم براق تر گردد..

۳)رفع جرم های قدیمی در خانه

گاهی برخی جرم های سمج در خانه وجود دارند که به هیچ عنوان قابل پاک شدن نیستند. بهترین روش این است که مخلوط غلیظی از سرکه  و نمک را تهیه کرده به مدت یک روز بر محل مورد نظر بریزید، سپس، با سیم ظرف شویی یا برس آن را پاک کنید تا جرم کاملا از بین برود.

۴)تمیز کردن تخته آشپزخانه

استفاده از تخته در آشپزخانه بسیار پر کاربرد و در عین حال ،محل رشد باکتری و میکروب می باشد.لذا برای تمیز کردن آن باید ابتدا مقداری آب جوش را بر روی آن ریخته و در محلول سرکه، به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید تا هم تمیز و هم ضد عفونی گردد.

۵)ابتکاری درمایع ظرف شویی

بنا بر تحقیقات انجام شده مایع ظرفشویی، عوارض بسیاری برای بدن بخصوص دست ها دارد بنابراین با یک روش ابتکاری و کامل ایرانی مشکل را حل کنید.برای اینکار می توانید در مایع ظرف شویی و یا حتی مایع دستشویی مقداری سرکه بریزید تا عوارض را کاهش و نقش ضد عفونی هم داشته باشد.

۶)سفید کردن ظروف چینی

تمام ظروف چینی خود را در تشت بزرگی از مخلوط آب سرد و نصف لیوان سرکه و نمک غوطه ور کرده و به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه حرارت دهید تا هم براق و هم  لکه های آن ازبین برود.

۷)تازه کردن ظروف قدیمی و کهنه

با داشتن ابتکار، ظروفی که بسیار کهنه و رنگ پریده شده باشند می توانید با اسپری آنها را یکدست رنگ نموده و با اکریل تزیین نمایید.با اینکار هم تنوع ایجاد کنید و هم وسایل جدید و زیبا داشته باشید.

۸)رفع بوی آشپزی و یا رنگ در خانه

برای ازبین بردن بوی سوختگی ها و یا بوی رنگ در خانه می توانید ظرف بزرگی از آب سرد را در آشپزخانه و یا محل مورد نظر قرارداده و تکیه های بزرگ پیاز را در آن قرار دهید.با این کار بوهای مختلف جذب پیازهای موجود در آب می شود

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of