پاک کردن چسب قطره ای!

چگونه چسب قطره ای را از پوست جدا کنیم؟

روش اول : هرچه سریعتر دست خود را در محلول آب گرم و صابون فرو کنید.

این کار باعث می شود که چسب نرم شود. اضافه کردن کمی سرکه به محلول نیز کمک می کند. سعی کنید چسب را به آرامی از روی پوست جدا کنید اما اگر مؤثر نبود، محل را خشک کنید و به گام بعدی بروید.

 

روش دوم: از استون استفاده کنید.

مقداری استون (یا پاک کننده لاک ناخن که حاوی استون باشد) روی محل چسب بمالید. استون پیوندهای “سیانو اکریلیت” موجود در چسب را کاهش می دهد. در این مرحله به احتمال زیاد چسب شروع می کند به ورقه ورقه شدن و جدا شدن از پوست.

 

توجه داشته باشید که برای اینکار از پنبه یا چوب پنبه استفاده نکنید، زیرا با سیانو اکریلیت واکنش شدید ایجاد می کند. از این ماده برای نواحی حساس پوست (چشم ها، بینی، لب و …) یا نزدیک به محلی که به تازگی زخم شده است، استفاده نکنید.

 

روش سوم: بعد از خشک شدن محل، از سمباده ناخن برای جدا کردن کامل چسب استفاده کنید.

مراقب باشید پوست با سوهان آسیب نبیند. اگر مقدار زیادی چسب روی دست ریخته است، می توانید از یک سنگ پا با حفره های ریز در آب گرم برای ساییدن و جداکردن چسب از پوست استفاده کنید.

روش چهارم: اجازه دهید خودش پوسته پوسته شود و به یکباره از پوست جدا شود.

بعد از مدتی سفید می شود و در نهایت بدون کمک شما از پوست جدا می شود. 

 

روش پنجم: از مارگارین استفاده کنید.

در نواحی حساس پوست، از مارگارین استفاده کنید. به آرامی مارگارین را روی محل بمالید و این کار را آنقدر ادامه دهید تا چسب به یکباره از پوست جدا شود.

 

روش ششم : از اسپری WD-40 استفاده کنید.

 

در مواقعی روشهای فوق چندان مؤثر نیست و استون خیلی سریع تر از آنکه بر روی چسب اثر کند بخار می شود. در این حالت می توانید از اسپری WD-40 (برای چربی زدایی، تمیزکاری، روانکاری و جلوگیری از زنگ زدگی در قطعات مختلف استفاده می شود و در بازار ایران نیز موجود است) به نسبت ۱ به ۱ همراه با استون استفاده کنید.

 

در مواقعی که می خواهید این ماده برای مدت طولانی یا روی سطوح عمودی استفاده کنید، این ماده را با “ژل پترولیوم” ترکیب کنید و یک لایه زخیم از آن را روی محل قرار دهید.

 

روش هفتم:  از محلول آب گرم و پودر لباسشویی استفاده کنید.

 

اگر مواد دیگر در دسترس شما نبود، می توانید برای نواحی کوچک مانند انگشتان، ¼ فنجان پودر لباسشویی را در یک فنجان با آب گرم ترکیب کنید و برای تقریبا ۲۰ دقیقه روی محل بمالید یا در محلول غوطه ور کنید تا لایه ضخیم چسب شل شده و از پوست جدا شود.

 

نکته ها:

اگر پوست شما به هم چسبیده است، به زور آن ها را از هم جدا نکنید

 

اگر پوست شما به هم چسبیده است، به زور آن ها را از هم جدا نکنید زیرا این کار ممکن است باعث پارگی و کنده شدن پوست شود. همیشه از حرکات چرخشی استفاده کنید.

 

سیانو اکریلیت خیلی سریع با مواد نخی یا پنبه ای واکنش حرارتی انجام می دهد که ممکن است باعث سوختگی شود. هنگام جدا کردن چسب از پوست، از مواد نخی استفاده نکنید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of