چرا باید در هر اتاق دریچه برگشت هوا نصب کرد؟

 
چرا باید در هر اتاق دریچه برگشت هوا نصب کرد؟

در حالی که سیستم های تهویه قدیمی تنها یک دو دریچه دارند، طراحی سیستم های جدید متفاوت بوده و عملکرد بهتری خواهند داشت. امروزه بهتر است در هر اتاق خانه یا محل کار یک یا چند دریچه قرار دهید تا جریان هوا انجام گرفته و هزینه انرژی مصرفی در خانه یا محل کار کاهش پیدا کند.

این دریچه ها چه هستند و چگونه می توانند به عملکرد سیستم تهویه کمک کنند؟

سیستم تهویه به منبع و دریچه های برگشت هوا نیاز دارند

سیستم تهویه سیستم بسته هواست که تحت نظر سیستم تهویه هوا را در خانه جریان می دهد. دریچه ها هوای سیستم تهویه را در اتاق های خانه جریان داده و آن را به هر اتاق خانه وارد می کنند. سپس این هوا به سیستم مرکزی بازگردانده می شود تا مجددا خنک شود.

دریچه های هوا به سیستم اصلی متصل بوده و همین موضوع به برگشت هوا به سیستم تهویه کمک می کند. دریچه های منبع هوا را از سیستم اصلی به اتاق ها می برند و سپس هوای گرم را گرفته و به سیستم خنک کننده باز می گردانند.

دریچه های مختلف تعادل را حفظ می کنند

سیستم خنک کننده هوا را از بیرون دریافت نمی کند بلکه هوای موجود در خانه را به گردش درمی آورد. به همین دلیل، برای کاهش فشار وارده به سیستم و افزایش میزان هوای گردش یافته شده، باید نقاط ورودی مختلف داشته باشید تا هوا به سیستم تهویه وارد شده و خانه یا محیط کار را خنک نماید.

برای متعادل سازی عملکرد سیستم تهویه، هوای کشیدنی دریچه برگشت هوا باید با هوای بیرون داده شده برابر باشد. با عدم وجود این تعادل، سیستم تهویه فشار مضاعف را تحمل کرده و زودتر آسیب میبیند.

نقش مهم دریچه های برگشت هوا

  • فشار: عدم وجود دریچه های برگشت هوا هوا را به اندازه کافی در خانه گردش نمی دهد. اگر در تمام اتاق ها دریچه وجود داشته باشد باید همه آنها را باز نگه دارید. بستن دریچه ها در اتاق های بی استفاده فشار وارد به دریچه های هوا را افزایش داده و به کل سیستم فشار می آورد. در نتیجه مجراهای دیوار چکه کرده و هوا به قسمت های دیگر خانه وارد می شود.

  • کاهش رطوبت: هوای خانه از طریق دریچه ها و فیلترها تهویه شده و از فیلتر رد شده و فضای خانه را خنک می کند. با بستن دریچه ها و داشتن اتاق های بی استفاده، رطوبت کاهش نیافته و افزایش رطوبت موجود هم به سلامت شما آسیب زده و به هم به لوازم خانه تان آسیب وارد می کند. مطمئن شوید تمام دریچه های بازگشت هوا باز هستند تا سلامت شما و اعضای خانه و لوازم حفظ شود.

  • کاهش مصرف انرژی و هزینه ها: سیستم تهویه بر اساس فوت مربع در دقیقه جریان هوا را اندازه گیری کرده و به میزان هوای وارد و خارج شده از دریچه ها تکیه می کند. چه تمام دریچه ها را باز یا بسته نگه دارید، میزان انرژی مصرفی همان اندازه خواهد بود. با باز نگه داشتن دریچه ها و نبود مانع هوا و وجود ورودی های مختلف برای هوا، میزان خنک کنندگی ثابت و ایده آل و هزینه ها کاهش می یابد.

 

اگر می خواهید درباره سیستم تهویه خود اطلاعات بیشتر کسب کنید یا اینکه تعمیرات سیستم خود را انجام دهید، می توانید با یک متخصص سرویس کولر گازی با تجربه تماس بگیرید تا هم در این باره اطلاعاتی را در اختیارتان قرار دهد و هم مشکل را حل کند.

پشتیبانی اپلیکیشن شهر سرویس : ۰۹۰۳۲۲۲۶۹۱۰

سزویس و تعمیر کولر گازی

نصب اسپلیت

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
Shopping Basket